Cumhuriyet’in 100. yılını “bayram” coşkusuyla kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dün akşam Konak Atatürk Meydanı’nda saat 19.23’te 100. Yıl Cumhuriyet Özel Korosu konseriyle İzmirlileri buluşturdu. Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusu İzmir’den..
Klasik Türk Müziği Korosu, Yarımada Türk Müziği Korosu, ESHOT Türk Müziği Korosu ve İtfaiye Türk Müziği Korosu’ndan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi korolarının bulunduğu 100. Yıl Cumhuriyet Özel Korosu, izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. İnanç Menekşe şefliğinde sahneye çıkan koronun konuğu da Milli Bayramlar Komitesi Başkanı Ulvi Puğ oldu.
156 kişilik koro ile 24 kişilik orkestra ekibi olmak üzere 180 kişinin sahne aldığı etkinlikte İstiklal Marşı, Armoni Mızıkası repertuarından marşlar başta olmak üzere çok sayıda eser seslendirildi.
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)