Ekonomi

Adalet Bakanlığı, Bin Yardımcı Alımı için başvuruları başlattı

Adalet Bakanlığı, bu yılın ihtiyaçlarına yönelik olarak yeni hakim ve savcı adaylarını yetiştirmek üzere büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.  Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 800 adli yargı hakim ve savcı..

Adalet Bakanlığı, Bin Yardımcı Alımı için başvuruları başlattı

Adalet Bakanlığı, bu yılın ihtiyaçlarına yönelik olarak yeni hakim ve savcı adaylarını yetiştirmek üzere büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 800 adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, ve 100 idari yargı hakim yardımcısı alınacak.

Başvurular, 8 – 16 Kasım 2023 tarihleri arasında, ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan “https://ais.osym.gov.tr” üzerinden veya diledikleri bir Başvuru Merkezi’nden yapılabilir. 

Başvuruların tamamlanmasının ardından sınavlar, 23 – 24 Aralık 2023 tarihlerinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek.

Yazılı yarışma sınavları, 4 oturum halinde yapılacak ve Genel Yetenek, Genel Kültür Testi ve Ortak Alan Bilgisi Testi uygulanacak. 

Sınavlar, Adana, Ankara Çankaya, Ankara Yenimahalle, Erzurum, İstanbul-1 (Kadıköy, Maltepe, Ataşehir), İstanbul-3 (Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer), İzmir/1 (Karşıyaka, Bornova, Çiğli) ve Trabzon sınav merkezlerinde gerçekleşecek.

Söz konusu ilana ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

#AdaletBakanlığı #Hakim #Savcı #HakimSavcıAlımı #AdaletSistemi #Sınav #ÖSYM #Yargı #Adalet #Eğitim #Hukuk #SavcıAdayı #HakimAdayı #YargıReformu

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL