Ekonomi

Afyon'da 170 sporcunun katılımıyla müsabakalar başladı

Afyonkarahisar’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı Okul Sporları Karate Müsabakaları, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli bir açılış seremonisiyle başladı.  Farklı okullardan 170 sporcu, minik, yıldız ve genç kategorilerinde..

Afyon'da 170 sporcunun katılımıyla müsabakalar başladı

Afyonkarahisar’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı Okul Sporları Karate Müsabakaları, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli bir açılış seremonisiyle başladı. 

Farklı okullardan 170 sporcu, minik, yıldız ve genç kategorilerinde kumite ve kata dallarında mücadele etmek üzere bir araya geldi.

Açılış seremonisinin saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlamasının ardından Spor Hizmetleri Şube Müdürü Adil Kamberoğlu, müsabakalara katılan tüm sporculara başarılar diledi. 

Kamberoğlu, sporun gençler arasında yaygınlaşması ve desteklenmesi amacıyla düzenlenen bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

İlk gün yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcular, düzenlenen ödül töreni ile madalyalarını aldı. 

Minik kız kata kategorisinde birinciliği Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’ndan Pınar Yılmaz, minik erkek kata kategorisinde ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Mustafa Eren Güder elde etti.

Dereceye giren sporcular, grup müsabakalarında Afyonkarahisar’ı temsil etmek için mücadele edecekler. 

Turnuva, il genelindeki okulları bir araya getirerek genç sporcuların yeteneklerini sergilemelerine olanak tanıyor.

#OkulSporları #Karate #Afyonkarahisar

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL