Ekonomi

Afyon’da Tiyatro Tutkunları İçin Dopdolu Bir Program

Havaların soğumasıyla birlikte tiyatro severler Afyon’da bulunan tiyatro salonlarına akın ediyor.  Ömer Mazi organizasyonuyla düzenlenen tiyatro etkinlikleri, Karanlıkta Komedi ve Leyla İle Mecnun Değil oyunları ile zirveye çıkıyor. Ömer Mazi’nin..

Afyon’da Tiyatro Tutkunları İçin Dopdolu Bir Program

Havaların soğumasıyla birlikte tiyatro severler Afyon’da bulunan tiyatro salonlarına akın ediyor. 

Ömer Mazi organizasyonuyla düzenlenen tiyatro etkinlikleri, Karanlıkta Komedi ve Leyla İle Mecnun Değil oyunları ile zirveye çıkıyor.

Ömer Mazi’nin Gözünden 6 Sezon Tiyatro

Afyon’da 6 sezondur devam eden tiyatro oyunları, birbirinden ünlü oyuncuları ağırlamaya devam ediyor. 

Ömer Mazi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Afyon’un tiyatro severleri bu güne kadar bizi yalnız bırakmadılar. 

6 sezonda 60’a yakın oyun ve 300’den fazla oyuncuyu Afyon’a getirdik. Bu sezon yine Afyon ile birlikte Isparta ve Eskişehir’de oyunlarımız seyirciyle buluşuyor. 

2023 sezonuna Güldüren Cazibe oyunu ile başladık. Daha sonra Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü adlı oyunla Güldür Güldür oyuncusu Mahir İpek Isparta ve Afyon’a geldi. 

Ruhi Sarı ve Emine Ün’ün oynadıkları Başka Sen Yok ki oyunları seyirci ile buluştu” dedi.

Aralık Ayında İki Özel Oyun Sahnelenecek

Ömer Mazi, Aralık ayında iki özel oyunun seyirci karşısına çıkacağını belirterek şunları ekledi: “2023’ü çok keyifli iki oyunla kapatacağız. 

9 Aralık’ta Karanlıkta Komedi oyununda Somer Karvan, Zeynep Beşerler, İrfan Kangı, Gözde Kaya, Göktuğ Derici, Gümeç Alpay ve Ahmet Taşdemir TED Afyon Koleji sahnesinde olacak. 

2023’ü Leyla İle Mecnun Değil oyunu ile kapatacağız. Çok Güzel Hareketler’in efsane kadrosundan Bülent Emrah Parlak ve Elit Andaç Çam’ın oynadıkları oyun kara komedinin en güzel örneklerinden birini sergileyecekler.”

2024’e Bomba Gibi Giriyorlar

Ömer Mazi, 2024’e bomba gibi gireceklerini söyleyerek, “Afyon tam bir tiyatro şehri oldu. Sadece biz her sezon 13 oyun getiriyoruz. 

Diğer oyunlarla birlikte 30’a yakın oyun Afyon’da sahne alıyor. 12 Ocak’ta Isparta’da, 13 Ocak’ta Afyon’da Roma’da Bir Cinayet adlı oyun, 10 Şubat’ta On Yıl Sonra ve 24 Şubat’ta Harika Şeyler Listesi oyunları olacak. 

On Yıl Sonra oyununda iki oyuncu televizyonların en çok izlenen komedi programı Güldür Güldür kadrosundan Rüştü Onur Atilla ve Özgün Bayraktar ile Doğan Akdoğan yer alıyor. 

Sezonun yeni ve en iddialı oyunlarından birisi. Şubat ayı Harika Şeyler Listesi ile devam ediyor. Birçok dizi ve sinema filminden tanıdığımız genç oyuncu Bora Akkaş Afyon’da olacak” ifadelerini kullandı.

#AfyonTiyatro #ÖmerMaziOrganizasyon #KaranlıktaKomedi #LeylaİleMecnunDeğil #TiyatroGösterisi #AfyonEtkinlikleri #TiyatroSezonu #OyunculukSanatı #SanatEtkinlikleri #AfyonKültür 

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL