SonDakika

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı Afyonkarahisar Belediyesinin vizyon projelerinden birisi olan Bedesten Kavşağı projesi tamamlandı. Uzun Çarşı yatırımı ardından şehrin tarihini yansıtan ve ticaretin yoğun olduğu güzergâhlardan biri olan..

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı

Afyonkarahisar Belediyesinin vizyon projelerinden birisi olan Bedesten Kavşağı projesi tamamlandı. Uzun Çarşı yatırımı ardından şehrin tarihini yansıtan ve ticaretin yoğun olduğu güzergâhlardan biri olan Bedesten Çarşısı’na trafiği rahatlatacak şekilde modern mimariye uygun kavşak yapıldı.

Daha önce var olan kavşak Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yenilendi. Süs havuzları, oturma bankları ve kış bitkileri ile donatılan Bedesten Kavşağı ışıklandırma çalışması ile de bütünlük sağladı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek projenin detaylarını Bedesten esnafı ile de paylaşmış, esnafların beğenisini kazanan projenin yapımını başlatmıştı. Kısa sürede ekiplerimizin hummalı çalışmaları ardından tamamlanan kavşakta şehrimizin simgelerinden Kadınanalar figürü de yerini aldı.

Afyonkarahisar’ı modern dokunuşlar ile marka şehir haline getiren Başkanımız Mehmet Zeybek vizyon eserlerden biri olan Bedesten Kavşağında incelemelerde bulundu. Bedesten Kavşağı’nda çalışmaların bittiğini aktaran Başkan Zeybek açıklamasında; “Afyonkarahisar’ımızın ilk içme suyu şebekesini Anadolu Selçuklu Devleti’nin hükümdarlarından Alâeddin Keykubad’ın kızları getirmişti. Kadınanalar olarak anılıyorlar. Bu anlayışı sembolize eden kadınanalar figürünü de Bedesten Kavşağı’na getirdik. Bu tarihi dokuyu zenginleştirmiş olduk. Afyonkarahisar’ımızı güzelleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı Art’s MagazinSon Dakika

Afyonkarahisar’da vizyon projelerden biri daha tamamlandı

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL