Ekonomi

Afyon'un da içinde bulunduğu 73 ilde operasyon: 1264 şüpheli gözaltına alındı

Afyonkarahisar dahil olmak üzere Türkiye genelinde yürütülen MERCEK-7 Operasyonları, İçişleri Bakanlığı’nın güvenlik güçleri tarafından koordineli bir şekilde gerçekleştirildi.  Operasyonlar sonucunda toplamda 787 ruhsatsız tabanca, 38 uzun namlulu tüfek, 51 kurusıkı..

Afyon'un da içinde bulunduğu 73 ilde operasyon: 1264 şüpheli gözaltına alındı

Afyonkarahisar dahil olmak üzere Türkiye genelinde yürütülen MERCEK-7 Operasyonları, İçişleri Bakanlığı’nın güvenlik güçleri tarafından koordineli bir şekilde gerçekleştirildi. 

Operasyonlar sonucunda toplamda 787 ruhsatsız tabanca, 38 uzun namlulu tüfek, 51 kurusıkı tabanca ve 162 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. 

Türkiye genelinde 73 ilde düzenlenen operasyonlarda 1264 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonun ilk beş gününde en fazla silahın ele geçirildiği şehirler sırasıyla İstanbul, Şanlıurfa, Adana, İzmir ve Ankara oldu. 

İstanbul’da 146 tabanca ve 5 uzun namlulu tüfek, Şanlıurfa’da 62 tabanca ve 19 uzun namlulu tüfek, Adana’da 53 tabanca, İzmir’de 51 tabanca, Ankara’da ise 36 tabanca ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda emeği geçen Kahraman Jandarma ve Emniyet Teşkilatı mensuplarını tebrik ederken, 

“Aziz milletimiz müsterih olsun; ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” mesajını verdi.

#MERCEK7Operasyonu #İçişleriBakanı #RuhsatsızSilahlar #Gözaltı #Afyonkarahisar #TürkiyeGenelindeOperasyon

 

 

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL