SonDakika

Akşener’e kızdı, İYİ Parti’den istifa etti

Akşener’e kızdı, İYİ Parti’den istifa etti İYİ Parti Denizli Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi ve önceki dönem İl Başkanı Hasan Akgün, 2024 yerel seçimlerinde CHP’nin ittifak talebini ret kararı veren..

Akşener’e kızdı, İYİ Parti’den istifa etti

Akşener’e kızdı, İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti Denizli Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi ve önceki dönem İl Başkanı Hasan Akgün, 2024 yerel seçimlerinde CHP’nin ittifak talebini ret kararı veren İYİ Parti’den istifa etti.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi CHP’nin ittifak talebini değerlendiren İYİ Parti Genel İdare Kurulu, 35 hayır oyu ile talebi reddetti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Denizli İYİ Parti’de Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliği ve önceki dönem İYİ Parti İl Başkanlığı yapan Hasan Akgün, partisinden istifa etti.

İYİ Parti eski İl Başkanı Akgün, istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. Akgün, açıklamasında “Denizli’de yaktığımız çoban ateşi ve Türkiye’nin Ortak Aklı olacağı hayali ile kurduğumuz İYİ Parti, hırsı, aklın önünde tutan bir kesim tarafından makul olmaktan çıkartılmıştır. Girişi güzel başlayan hikayenin, gelişme bölümünde ki çelişkiler, sonucu olumsuz etkileyecektir. Bu bağlamda İYİ Parti üyeliğimi sonlandırdığımı kamuoyu ile paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener’e kızdı, İYİ Parti’den istifa etti Art’s MagazinSon Dakika

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL