SonDakika

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bu sene 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Geleneksel Yörük Türkmen Şenliği deve güreşlerine de ev sahipliği yapacak. Ege bölgesinden yaklaşık 100 devenin yarışacağı güreşlerin..

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bu sene 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Geleneksel Yörük Türkmen Şenliği deve güreşlerine de ev sahipliği yapacak. Ege bölgesinden yaklaşık 100 devenin yarışacağı güreşlerin renkli görüntülere sahne olması bekleniyor.

Alaşehir Deve Güreşleri ile şenlenecek. Alaşehir Belediyesi tarafından organize edilen 4. Geleneksel Yörük Türkmen Şenliği ve deve güreşleri 10 Aralık Pazar günü saat 10.30’da Kenan Evren Genişleme alanında yapılacak. Ege Bölgesinin değişik yörelerinden yaklaşık 100 devenin katılımıyla Alaşehir şenlenecek. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Atalarımızın geleneksel olarak yaşattıkları deve güreşlerini bizde Alaşehir’de dört yıl önce başlattık. Atalarımızdan gelen bu kültür etkinliğini Alaşehir’de de yaşatılmaya başlandı. Adeta bir kültür ve dayanışma etkinliği olan bu etkinliğe tüm Alaşehirlileri ve Manisalıları bekliyoruz.” dedi.

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek Art’s MagazinSon Dakika

Alaşehir geleneksel deve güreşleriyle renklenecek

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL