SonDakika

Atatürk'ün Vefatının 85. Yılı İzmir'de Anıldı

CUMHURİYETİN kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85’inci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi İzmir‘de de düzenlenen törenle anıldı. Saat 9’u 5 geçe tüm kentte hayat durdu, kalpler Atatürk için..

Atatürk'ün Vefatının 85. Yılı İzmir'de Anıldı

CUMHURİYETİN kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85’inci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi İzmir‘de de düzenlenen törenle anıldı. Saat 9’u 5 geçe tüm kentte hayat durdu, kalpler Atatürk için attı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıl dönümü için İzmir‘de anma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, AK Partili ve CHP’li İzmir milletvekilleri, oda başkanları katıldı. Törende İzmir Valiliği, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakıldı. Saat 9’u 5 geçe ise sirenlerin çalmasıyla birlikte tüm kentte hayat durdu. Trafik akışı tamamen dururken, caddelerde yürüyen vatandaşlar da saygı duruşuna geçti. Törenin yapıldığı alanda ise 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk İzmir Valiliği İzmir Politika Güncel Haberler

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL