SonDakika

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı Aydın’ın sağlık yapısını güçlendirecek olan Şehir Hastanesi’nde sona yaklaşılırken, Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısında güncel durum ve ulaşım..

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı

Aydın’ın sağlık yapısını güçlendirecek olan Şehir Hastanesi’nde sona yaklaşılırken, Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısında güncel durum ve ulaşım güzergahları masaya yatırıldı.

Sağlık hizmetlerinin daha nitelikli sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yatırım programına alınarak 2021 yılı Kasım ayında merkez ilçe Efeler’de inşaatına başlanan ve Aydın’ı sevk eden değil sevk alan bir il konumuna taşıması hedeflenen Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımında sona gelindi. Aydın ve Ege Bölgesi’nin uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü haline gelmesi beklenen hastanenin güncel durumu Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısında görüşüldü. Aydın Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak yol ve alt yapı çalışmaları ile yürütülen çalışmaların son durumunun değerlendirildiği toplantıda, Aydın Şehir Hastanesi ile ilgili ilk genel sunum da yapıldı. Ayrıca toplantıda imar planları, yapımına başlanan yol ve sanat yapı inşaatı, temiz ve atık su ve kanalizasyon şebeke hatlarının yapımı, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından mevcut yol güzergahı dışında planlanan alternatif yol yapım işlemleri ve toplu taşıma hizmetlerine yönelik planlamalar, mevcuttaki sulama kanallarının durumu, elektrik enerji nakil hatları, internet ve telefon şebeke hatları, doğalgaz arzına ilişkin konular hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantı ile ilgili Aydın İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yapımı hızla devam eden Aydın Şehir Hastanesi inşaatında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında gerçekleştirildi. Aydın Şehir Hastanesi ile ilgili ilk genel sunumun da yapıldığı toplantıda Aydın Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak yol ve alt yapı çalışmaları ile yürütülen çalışmaların son durumu değerlendirildi” ifadeleri yer aldı.

Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul başta olmak üzere birçok kurumun temsilcileri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi daire başkanları katıldı.

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı Art’s MagazinSon Dakika

Aydın Şehir Hastanesi’nin son durumu masaya yatırıldı

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL