Ekonomi

Bakan Tekin'den Öğretmenlere Müjde

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlere yönelik alan değişikliği müjdesini duyurdu.  “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında yapılan açıklamada Bakan Tekin, öğretmenlerin alan değişikliği taleplerini dikkate..

Bakan Tekin'den Öğretmenlere Müjde

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlere yönelik alan değişikliği müjdesini duyurdu. 

“Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında yapılan açıklamada Bakan Tekin, öğretmenlerin alan değişikliği taleplerini dikkate alarak, 

18-22 Aralık tarihleri arasında başvuruların MEBBİS üzerinden kabul edileceğini ve atama işlemlerinin 26 Aralık 2023’te gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bakan Tekin’in yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstişare kültürüyle şekillenen yönetim anlayışımızla çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin daha mutlu bir şekilde görevlerine devam etmelerini sağlamak için buradan bir müjde vermek istiyorum: 

Millî Eğitim Bakanlığı olarak öğretmenlerimizin ‘alan değişikliği’ için başvurularını 18-22 Aralık tarihleri arasında MEBBİS üzerinden kabul edip atama işlemlerini 26 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz.”

Bu süreçte, öğretmenlerin mezuniyet alanlarına uygun olarak atanabilecekleri alanlara başvurabilecekleri belirtildi. 

Ayrıca, sınıf öğretmenleri arasından “Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayanların da özel eğitim alanına atanmak üzere başvuruda bulunabilecekleri ifade edildi.

Alan değişikliği başvurularının tercihe sunulan alanlarda il içinde yapılacağı ve kontenjanların belirlenirken Bakanlığın öğretmen atama planlamasının dikkate alınacağı belirtildi. 

Atama işlemlerinin 26 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirileceği ve görev değişikliği yapacak öğretmenlerin yarıyıl tatilinde görevden ayrılma ve göreve başlama işlemlerinin tamamlanacağı ifade edildi.

2024 yılı alan değişikliği duyurusu için tıklayınız.

#Öğretmenler #AlanDeğişikliği #MillîEğitimBakanlığı #MEBBİS #Eğitim #Atama

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL