Ekonomi

Bölge Yarışmaları Afyonkarahisar'da Başladı

Afyonkarahisar, Türkiye Masa Tenisi Gençler Takım ve Ferdi Bölge Yarışmaları’na ev sahipliği yapıyor.  Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen müsabakalara Manisa, Kütahya, Isparta, İzmir, Afyon, Aydın ve Konya illerinden 16 erkek ve..

Bölge Yarışmaları Afyonkarahisar'da Başladı

Afyonkarahisar, Türkiye Masa Tenisi Gençler Takım ve Ferdi Bölge Yarışmaları’na ev sahipliği yapıyor. 

Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen müsabakalara Manisa, Kütahya, Isparta, İzmir, Afyon, Aydın ve Konya illerinden 16 erkek ve 10 kız takım katılıyor.

Takım müsabakaları tek devreli lig usulüne göre oynanacak ve en fazla puanı toplayan takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. 

Ferdi müsabakalar ise eleme usulüne göre gerçekleşecek. Her kategoride ilk üçe giren sporcular, Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

Açılış seremonisinde konuşan Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporculara başarılar dileyerek, Afyonkarahisar’ın spor turizmindeki potansiyeline vurgu yaptı.

Kasapoğlu, “Ev sahipliğimizde gerçekleştireceğimiz müsabakalara katılan tüm sporculara ayrı ayrı başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış seremonisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müsabakaların başlamasıyla sona erdi. 

Üç gün sürecek olan müsabakalar, Pazartesi günü yapılacak final müsabakaları ile tamamlanacak.

#MasaTenisi #GençlerBölgeYarışmaları #Afyonkarahisar #SporHaberleri #TürkiyeŞampiyonası #KocatepeSporKompleksi

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL