Ekonomi

Bu ay toplam 4,1 milyar TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,1 milyar TL ödeme yapılacağını duyurdu.  Bakan Göktaş, bugüne kadar uygulanan..

Bu ay toplam 4,1 milyar TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,1 milyar TL ödeme yapılacağını duyurdu. 

Bakan Göktaş, bugüne kadar uygulanan en kapsamlı sosyal yardım programı olan Türkiye Aile Destek Programı’nda hanelere toplamda 56,3 milyar TL destek sağlandığını açıkladı.

Bakan Göktaş, sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra gelir kriterine uyan dezavantajlı haneleri de Türkiye Aile Destek Programı’na dahil ettiklerini belirtti. 

“Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla hareket ediyoruz. Güçlü sosyal yardım sistemimizle büyüyen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Her ay düzenli olarak Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere destek sağlandığını belirten Bakan Göktaş, ayrıca destek alan hanelere çocuklarının masraflarını karşılamaları için aylık Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği de sağlandığını ifade etti.

Bu kapsamda, Bakan Göktaş, “Bugün itibarıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4,1 milyar TL ödeme yapılacak. 

Ayrıca, destekten yararlanan hanelere çocukları için ek masrafları karşılayabilmeleri için Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği de sunuyoruz” diye konuştu.

#AileDestekProgramı #SosyalYardım #MahinurÖzdemirGöktaş #Türkiye #Refah #SosyalHizmetler

 

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL