Ekonomi

Bursluluk Sınavının Tarihi Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, özel eğitim ortaokulları ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfı, 9, 10..

Bursluluk Sınavının Tarihi Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, özel eğitim ortaokulları ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin bursluluk hakkından faydalanabilmeleri için her yıl düzenlenen İOKBS’nin 2024 tarihini açıkladı.

Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek. 

Önceki yıllarda öğretim yılı bitmeden yapılan bursluluk sınavları, koronavirüs salgını nedeniyle eylül ayında gerçekleştirilmekteydi. 

Ancak bu yıl, 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ermeden, öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girebilmeleri için 21 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek.

Sınava katılacak öğrenciler, başvuru ve uygulama detaylarına “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024” üzerinden ulaşabilecekler.

#İOKBS #BurslulukSınavı #Eğitim2024 #MEB #Öğrenciler

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL