SonDakika

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği projelerden olan Kitap Kafeler’in 13’üncüsü hizmete sunuldu. Ders çalışmak, kitap..

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği projelerden olan Kitap Kafeler’in 13’üncüsü hizmete sunuldu.

Ders çalışmak, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyenlere konforlu bir ortam sağlayan Kitap Kafeler, şehrin dört bir yanında sayısını arttırmaya devam ediyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kitap Kafelerin sayılarını günden güne arttırırken, 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi 5029 Sokak’ta gerçekleştirilen törenle açıldı.

Bugüne kadar tüm isteklerini yerine getiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kardeşköy Mahallesi Muhtarı Yusuf Alvan, “Kitap Kafe gibi anlamlı bir projenin mahallemizde yer alması bizleri çok mutlu ediyor. Başta çocuklarımız olmak üzere hepimiz için özel bir hizmet. Efeler Belediyesi bugüne kadar mahallemize çok sayıda yatırım yaptı. En güzeli de Kitap Kafe oldu. Bu güzel mekana hep birlikte sahip çıkacağız. Başta Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Efeler Belediyesi’nin 13’üncü Kitap Kafe açılışına konuk olan Şair ve Yazar Ahmet Günbaş, uzun süredir Efeler Belediyesi’nin kültür-sanat çalışmalarını takip ettiğini ve çok beğendiğini söyledi. Günbaş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

“Bizim işimiz kitaplarla. Yazarız, çizeriz, okuruz, resmederiz. Kitap çok önemli bir araçtır. Efeler Belediyesi; halkla birlikte, halk için, halkı halk katına çıkarmak için önemli işler yapıyor. Bu bir insani yatırımdır. Kitapsız insan olmaz. Az önce aramızda gezinen bir sokak köpeği gördüm oradan aklıma geldi. Hayvanlarla bizim ortak benzerliklerimiz var. Besleniriz, barınırız, üreriz. Biz kültür boyutuyla var olmaya çalışanlarız. En ilkelden en moderne en gelişmişe doğru koşturan bir insanız. Öyle ki kitap bu ilerlemede, bu uygarlaşmada çok büyük bir araçtır. Kitabı terk ettiğimiz zaman kitapta bizi terk eder. Birdenbire ilkelleşiriz. Korkunç bir karanlık kaplar her tarafı, kitapsız milletleri ve ulusları.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür’ sözüne atıfta bulunan Ünbaş, “Cumhuriyet’in 100. yılındayız. Kültür temelli olmamız gerekir, kültür temelini genişletmemiz ve yükseltmemiz gerekir. Daha ileriye gitmemiz gerekir. Bizim insan olmamız büyük bir süreçtir, çok engebeli bir süreçtir. Kitap okudukça yapraklarını çevirdikçe bir yere geliyoruz. Bu açıdan çok önemli buluyorum. Öyle umuyorum ki sevgili Kardeşköy Mahallesi sakinleri de buraya sahip çıkacaklardır. Bu ışığı koruyacaklardır. Çünkü sonuçta bu bir cumhuriyet ışığı. Başkan Atay ve ekibine teşekkür ederim. Ve bu tür insani yatırımların devamını dilerim. Ne mutlu size” diye konuştu.

Açılışta yaptığı konuşmasında Kitap Kafe projesinin önemini anlatan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Kitap Kafeler çok önemli. Burada bizim görevlerimiz; çocuklarımızın bilgiye ulaşmasına katkı yapmak ve onlara böyle iyi bir ortam sağlamak. Bunu gerçekleştiriyoruz burada. Çocuk bilgiye ulaşabilmeli ve sorgulayabilmeli. Çocuk öğrenmek isteyen bir varlıktır. Onun öğreneceği ortamı burada sağlıyoruz. Geleceğimiz olan çocukların bu ülkeyi iyi yönetmelerini istiyorsak, bilgili olmalarını sağlamak zorundayız. Bu Kitap Kafeler bu bilgi ışığının oluşturulduğu, ışıldadığı yerler olarak toplumumuza hizmet vermektedir” dedi.

Kurdelesini kestiği her projede yeni hizmetlerin müjdesini veren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay bu geleneği sürdürdü. Efeler halkına verdiği sözleri yerine getirmek için büyük bir çaba harcadığını ifade eden Atay, “Efeler halkına ve kadın derneklerimize çok teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte Efeler’i ve ülkemizi güzelleştireceğiz. Ne söz verdiysem yapmak için büyük çaba harcıyorum. Gelecek hafta ‘Memiş Dinç Parkı’nın açılışını gerçekleştireceğiz. Aralık ayında farklı mahallelerde 2 Kitap Kafe daha hizmete sunacağız. Yerel seçimlere kadar Kitap Kafelerin sayısını 19’a yükseltmek istiyoruz. Kitap Kafelere kadınlarımız ve çocuklarımız sahip çıksın. Yeni bilgi yuvamız hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının tamamlanmasının ardından Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, eşi Güneş Atay ve konuklar kırmızı kurdeleyi keserek 13’üncü Kitap Kafe’yi hizmete açtı. Açılışa; kentteki siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileri ile Efeler Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı Art’s MagazinSon Dakika

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

Efeler’de 13’üncü Kitap Kafe Kardeşköy Mahallesi’nde açıldı

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL