Ekonomi

Frigya'nın Kadınlarından, Beyaz Belge'ye ziyaret

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinin Demirli Köyü’nde hayata geçirilen Frigya Kadın Ürünleri Pazarı, tamamen kadınlar tarafından işletiliyor ve gittikçe büyüyerek bir başarı hikayesine dönüşüyor. Pazarda el emeği ürünlerden ev yemeklerine, meşhur bükmeden..

Frigya'nın Kadınlarından, Beyaz Belge'ye ziyaret

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinin Demirli Köyü’nde hayata geçirilen Frigya Kadın Ürünleri Pazarı, tamamen kadınlar tarafından işletiliyor ve gittikçe büyüyerek bir başarı hikayesine dönüşüyor.

Pazarda el emeği ürünlerden ev yemeklerine, meşhur bükmeden patatesli ekmeğe kadar birçok doğal ürün bulunuyor.

Pazarın kadın esnaflarından Arzu Öztürk, Necmiye Şahin ve Melahat Ay, Beyaz Belge Genel Müdürü Resul Sündük’ü ziyaret ederek, pazarın kuruluşu ve içeriği hakkında bilgi verdi. 

Aynı zamanda pazarın topluma olan katkısından ve hızla gelişiminden bahsettiler.

Kadınlar, pazarın kurulduğu günden bu yana yoğun bir ziyaretçi akınına uğradığını ve yerel halkın desteğiyle büyüdüğünü vurguladılar. 

Ayrıca, Devlet Ana olarak bilinen Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na da teşekkürlerini ilettiler.

Ziyaret sırasında kadınlar, Beyaz Belge Genel Müdürü Resul Sündük’e başarılı çalışmaları için teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi. 

Frigya Kadın Ürünleri Pazarı, kadın girişimciliği ve yöresel ürünlerin tanıtılması açısından olumlu bir örnek teşkil ediyor.

#FrigyaKadınPazarı #KadınGirişimciliği #YerelÜrünler #BaşarıHikayesi #SosyalSorumluluk #BeyazBelge #Afyonkarahisar

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL