SonDakika

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı İçin Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı İçin Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor Kripto Haberleri- Çığır açan bir işbirliğiyle Google Cloud’un sağlam altyapısı, web3 oyunlarının büyümesini ve yeniliğini teşvik edecek şekilde ayarlandı…

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı İçin Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı İçin Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor

Kripto Haberleri- Çığır açan bir işbirliğiyle Google Cloud’un sağlam altyapısı, web3 oyunlarının büyümesini ve yeniliğini teşvik edecek şekilde ayarlandı. XPLA ağı şu anda gönüllü doğrulama sisteminin uygulanmasına yönelik oylamanın ortasındadır; bu rapor hazırlandığı sırada oy birliğiyle %100 oy alan bir hareketti.

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı İçin Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor

Google Cloud Oyun Sektörü Çözümleri Genel Müdürü Jack Buser, ortaklık hakkındaki iyimserliğini dile getirerek şöyle konuştu: “Güvenli ve yüksek performanslı Google Cloud altyapısına dayalı web3 oyunlarının büyümesini ve yeniliğini hızlandırmayı umuyoruz.”

Cosmos ağının omurgası olan Tendermint üzerinde çalışan ve Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu olan XPLA, “The Walking Dead: All-Stars”, “Summoner’s War: Chronicles” ve “Ace Fishing:” gibi popüler oyunların yer aldığı bir oyun portföyüne sahiptir: Mürettebat”, “sahip olunan” blockchain oyunlarının ortaya çıkan eğilimine uyum sağlıyor.

Bu, daha önce Solana, Tezos, Aptos, Polygon (Ethereum ölçeklendirme ağı) ve Celo (DeFi ağı) gibi ağlar için doğrulayıcı olarak hizmet vermiş olan Google Cloud’un blockchain alanına yaptığı son atılımı işaret ediyor. Ayrıca platform, kripto para birimi ödemelerini kolaylaştırmak için Coinbase ile işbirliği yaptı.

XPLA’nın gönüllü doğrulayıcıları benimsemesi, daha şeffaf bir web3 ekosistemine doğru bir adım olarak görülse de, blockchain topluluğu içinde endişelere yol açtı. Doğrulayıcıların doğrudan jeton ödülleri aldığı geleneksel modellerin aksine XPLA, potansiyel kazançları bireysel doğrulayıcılar yerine bir topluluk havuzuna yönlendirir.

Bu modelin başarısı, Google Cloud gibi kuruluşların gönüllü katılımına ve topluluk havuzunun ağ bütünlüğünü ve katılımcı katılımını korumadaki etkinliğine bağlıdır. CoinMarketCap’in verilerine göre, duyurunun ardından XPLA tokenı son 24 saatte %7’lik bir düşüş yaşadı ve şu anda 0,273 seviyesinde işlem görüyor.

Google Cloud, XPLA Blockchain Oyun Ağı için Doğrulayıcı Rolüne Adım Atıyor

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL