SonDakika

İzmir'deki depremzedelerin konteynerlerinde elektrik ve su kesildi

KERİM UĞUR Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir’de Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerden 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmaları istendi. Gidecek yerleri olmadığı için konteynerlarda kalmaya devam eden depremzedelerin..

İzmir'deki depremzedelerin konteynerlerinde elektrik ve su kesildi

KERİM UĞUR

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir’de Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerden 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmaları istendi. Gidecek yerleri olmadığı için konteynerlarda kalmaya devam eden depremzedelerin 15 gün önce elektrikleri, son olarak da suları kesildi. Depremzedeler duruma tepki gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli, 11 ilin etkilendiği 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir Valiliği Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelere, 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmaları için tebligat gönderildi. Gidecek yerleri ve maddi durumları olmadığını söyleyerek konteyner kentten ayrılmayan depremzedelere tahliye için verilen süre dolunca 15 gün önce konteyner kentin elektrikleri kesildi. Aralarında AFAD ekiplerinin de bulunduğu görevliler son olarak da konteynerlarda kullanılan suların vanasını kapattı.

Vatandaşlar, konteynerlara gelen suların vanası kapatmaya gelen görevlilere tepki gösterdi. Bir vatandaş, “Biz burada susuz nasıl yaşayacağız? Benim binamı yıktı bu devlet, yapsın versin. Ben çok zor durumdayım. Böyle olur mu, bu çocuklara günah değil mi? Niye kesiyorlar suları? Biraz duyarlı olun ya” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bir başka vatandaş da elektrikleri olmadığı için çocukları üşümesin diye bahçede ateş yaktıklarını anlattı. Vatandaş, görevlilere “Biz zaten elektriksiz neler çekiyoruz. Yapmayın” diye seslendi. Çeşmelerinden suların akmadığı görüntüleri paylaşan depremzedeler “Çeşmelerimizden su akmıyor, kestiler suları” diye dert yandı.

İzmir Valiliği Kahramanmaraş Eylül İzmir Yaşam Haberler

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL