SonDakika

Koruma ve bakım altındaki çocukların katılımıyla Kitap Günleri başladı

Koruma ve bakım altındaki çocukların katılımıyla Kitap Günleri başladı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk bakım kuruluşlarında Dünya Çocuk Kitapları Haftası çerçevesinde düzenlenen Kitap Günleri başladı. Aile ve Sosyal..

Koruma ve bakım altındaki çocukların katılımıyla Kitap Günleri başladı

Koruma ve bakım altındaki çocukların katılımıyla Kitap Günleri başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk bakım kuruluşlarında Dünya Çocuk Kitapları Haftası çerçevesinde düzenlenen Kitap Günleri başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk bakım kuruluşlarında Cumhuriyetin 100. yılı çerçevesinde Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Kuruluşlarda düzenlenen Kitap Günleri ile çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması, bilinçli okur-yazar olması, bilişsel ve zihinsel gelişimlerinin desteklenmesi, milli ve kültürel değerleri öğrenmesi, bireysel yeteneklerinin keşfedilmesi ile okuma kültürünün yerleştirilmesi hedefleniyor. Proje ile çocuk bakım kuruluşlarında yaş gruplarına uygun şekilde “Türk Masallarından Seçmeler” seti ve yabancı uyruklu çocukların bireysel ihtiyaçları da düşünülerek farklı dillerde kitaplar yer alacak.

Hikaye, Masal Okuma ve Yazma Atölyeleri düzenlenecek

Koruma ve bakım altında bulunan çocukların katılımı ile alanında uzman kişiler tarafından hikaye okuma ve yazma etkinlikleri düzenlenerek, çocukların yetenekleri de gün yüzüne çıkarılacak. Çocuk bakım kuruluşlarında bulunan 4-10 yaş aralığındaki çocukların katılımı ile masal-hikaye dinletileri düzenlenerek, çocukların hayal dünyalarının zenginleştirilmesi sağlanacak.

Çocuk kitabı yazarları ve hikaye anlatıcılarının katkı sağlayacağı, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının destek vereceği program ile çocukların gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Koruma ve bakım altındaki çocukların katılımıyla Kitap Günleri başladı Art’s MagazinSon Dakika

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL