SonDakika

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde, ’Hastane Afet Planı’ kapsamında yaklaşık 100 sağlık personeli ve 20 ambulansın görev aldığı kaza tatbikatı gerçekleştirildi. Hastanenin..

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde, ’Hastane Afet Planı’ kapsamında yaklaşık 100 sağlık personeli ve 20 ambulansın görev aldığı kaza tatbikatı gerçekleştirildi.

Hastanenin sivil savunma amirliği öncülüğünde gerçekleştirilen tatbikatta, Manisa-İzmir yolu Fırat Çakıroğlu Kavşağı’nda iki otobüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazası senaryosu canlandırıldı. Senaryoya göre çevredeki sağlık ekiplerinin yanı sıra vatandaşların yardımıyla ambulanslara alınan yaralılar, hastaneye sevk edildi. Hastane önünde bekleyen sağlık görevlileri gelen yaralıları sedyelerle acil servise alarak, müdahale gerçekleştirdi. Hastanede bir yandan faaliyetlere devam edilirken, yaralı sayısının artması nedeniyle hastane yönetimi tarafından Hastane Afet Planı kapsamında ’Turkuaz Kod’ ilan edilerek, gerekli tüm önlemleri almak için kurul üyeleri olay yönetim merkezinde toplandı. Acil serviste

tedavisi gerçekleştirilen yaralılar daha sonra ilgili servislere sevk edildi. Tatbikat ile ilgili bilgi veren Manisa CBÜ Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, “Sağlık çalışanlarımızın özverili çalışması ve hastanemizin imkanları ve donanımı sayesinde gerekli olan hizmet eksiksiz yerine getirilmiştir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi olarak güçlü ve dinamik olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz” dedi.

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı Art’s MagazinSon Dakika

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı

Manisa CBÜ Hastanesi’nde kaza tatbikatı

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL