SonDakika

Manisa’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor

Manisa’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından 9 Aralık Cumartesi günü için Manisa’nın yüksek kesimlerine kar yağışı, buzlanma..

Manisa’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor

Manisa’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından 9 Aralık Cumartesi günü için Manisa’nın yüksek kesimlerine kar yağışı, buzlanma ve don uyarısında bulunuldu. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 3-10 santimetre olması beklendiği öğrenildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yerildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre bugün akşam saatlerinden itibaren kuzeyden gelen soğuk hava ile birlikte halen yağmur şeklinde devam eden yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışı şekline dönüşeceği tahmin edilmektedir. Çanakkale’nin kuzey ve iç kesimlerinde, Balıkesir’in yüksek kesimlerinde ve Manisa’nın yüksek kesimlerinde beklenen orta kuvvette (3-10 santimetre kalınlığında) kar yağışlarının yarın (09 Aralık 2023 Cumartesi) Balıkesir’in doğu kesimlerinde (Susurluk, Bigadiç, Sındırgı ve Dursunbey) kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir. Çanakkale, Balıkesir ve Manisa’nın yüksek kesimlerinde (rakımı 400 metre ve üzerinde) bu gece ve yarın (09 Aralık 2023 Cumartesi) gece sıcaklıkların sıfırın altında olması tahmin edildiğinden buzlanma ve don olayı beklenmektedir. Kar yağışı ve yüksek kesimlerde sıfırın altında beklenen sıcaklık sebebi ile kara yolunda ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin, sürücülerimizin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kar yağışı ve buzlanmanın bugün saat 18.00 sıralarında başlaması ve 10 Aralık Pazar günü 09.00’a kadar sürmesi beklenmektedir.”

Manisa’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor Art’s MagazinSon Dakika

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL