Ekonomi

Milletvekili Arslan, Türkiye’yi Afyonkarahisar'a davet etti

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşları, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ı ziyaret etmeye davet etti.  Arslan, konuşmasında Afyonkarahisar’ın UNESCO tarafından belirlenen..

Milletvekili Arslan, Türkiye’yi Afyonkarahisar'a davet etti

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşları, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ı ziyaret etmeye davet etti. 

Arslan, konuşmasında Afyonkarahisar’ın UNESCO tarafından belirlenen dünya genelinde sadece üç şehir arasında yer aldığını belirterek, gastronomi zenginlikleri ile tanındığını ifade etti.

Arslan, “Afyonkarahisar, coğrafi işaret tescilli ürünleri, geleneksel yöresel lezzetleri ve damak zevkine hitap eden yemekleri ile gastronomi alanında önemli bir şehrimizdir. 

UNESCO Yaratıcı Şehirleri Ağı’na 2019’da dahil olmuştur. Afyonkarahisar yöresi yemekleri; çorbalar, et yemekleri, sebze yemekleri, pilavlar, hamur işleri ve tatlı çeşitleriyle zengin bir mutfağa sahiptir.

Afyonkarahisar, özellikle kendi özgün lezzetleri olan Afyon kebabı, pastırması, sucuğu, lokumu, manda kaymağı ve ekmek kadayıfı ile Türk mutfağına değerli katkılar sunmaktadır” dedi.

Türkiye’nin birçok şehrinin geçiş noktasında bulunan Afyonkarahisar’ı ziyaret etmeye davet eden Arslan, 

“17 ilimize 1 ila 3 saat mesafede olan, birçok şehrin geçiş noktasında kavşak görevi gören Afyonkarahisar’a herkesi davet eder, genel kurulu saygıyla selamlarım” şeklinde ifadeler kullandı.

#HasanArslan #Afyonkarahisar #GastronomiŞehri #UNESCO #TürkMutfağı #Davet

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL