Ekonomi

Şişecam, Resmi Sponsor Olduğu SHARE Bulgaristan Forumu’nda Avrupa’daki Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

Şişecam, Resmi Sponsor Olduğu SHARE Bulgaristan Forumu’nda Avrupa’daki Sektör Profesyonelleriyle Buluştu Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu olan ve düz cam alanında birçok ilke imza atan Şişecam,..

Şişecam, Resmi Sponsor Olduğu SHARE Bulgaristan Forumu’nda Avrupa’daki Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

Şişecam, Resmi Sponsor Olduğu SHARE Bulgaristan Forumu’nda Avrupa’daki Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu olan ve düz cam alanında birçok ilke imza atan Şişecam, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Mimarlık ve Teknoloji İnovasyon Forumu SHARE Bulgaristan’ın resmi sponsorluğunu üstlendi. Avrupa’nın önde gelen mimarlık ofisleri, üniversiteler ve inşaat sektörü temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen forumda; cephe tasarımı ve yapımı, yaşam ve çalışma alanlarına odaklanan iyi yaşam mimarisi gibi konular ele alındı. Şişecam, “Cam Çözüm Ortağı” başlıklı sunumuyla da forumdaki yerini aldı.

Türkiye düz cam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük ikinci düz cam üreticisi Şişecam, 28 Eylül’de Sofya’da gerçekleştirilen Uluslararası Mimarlık ve Teknoloji İnovasyon Forumu SHARE Bulgaristan 2023’ün resmi sponsoru oldu. Uluslararası platformlarda ödüllü mimari ve büyük ölçekli geliştirme projelerinin yanı sıra en yeni bina teknolojilerinin sergilendiği foruma, Avrupa’nın ünlü mimarları konuşmacı olarak katıldı.

“Cam Çözüm Ortağı” sunumuyla etkinlikteki yerini alan Şişecam; dünyanın ve inşaat sektörünün gelişimi, mimari trendler, yüksek performanslı kaplamalı cam çözümleri ve yenilikçi teknolojileri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Şişecam Hakkında

1935 yılında dünyanın saygı duyduğu global lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. 

Düz camcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir. 

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 88 yıllık deneyim, 25 Bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şişecam, Resmi Sponsor Olduğu SHARE Bulgaristan Forumu’nda Avrupa’daki Sektör Profesyonelleriyle Buluştu | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL