Ekonomi

SMA Hastası Minik Mehmet Akif için Son 2 Ay

Afyonkarahisar Valiliği tarafından onaylanan yardım kampanyası, SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastalığına karşı mücadelede önemli bir adım olarak öne çıkıyor.  SMA Hastası Mehmet Akif‘in ailesi, 6 aylık tedavi sürecinin son 2..

SMA Hastası Minik Mehmet Akif için Son 2 Ay

Afyonkarahisar Valiliği tarafından onaylanan yardım kampanyası, SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastalığına karşı mücadelede önemli bir adım olarak öne çıkıyor. 

SMA Hastası Mehmet Akif‘in ailesi, 6 aylık tedavi sürecinin son 2 ayına girildiğini ve bu kritik dönemde tüm Türkiye’den destek talep ettiklerini belirtiyor.

Ailesi, Mehmet Akif‘in SMA TIP 1 olduğunu bu sebeple, hastalığın hızla ilerlediğini, hastalığın 6. ayından sonra solunum ve kasların zayıflaması durumlarından kaynaklı zorlanmaların olabildiğini vurguladı. 

Ayrıca Tip 1 SMA hastalarının beslenmekte, yutmakta, başlarını dik tutmakta ve nefes almakta zorlandıklarını belirtildi. 

Mehmet Akif’in tedavi sürecinin tamamlanabilmesi için toplumun desteğine ihtiyaç olduğu vurgulanıyor. 

Ailenin öne çıkardığı kampanya, bir düğünde takı yerine yapılan bağışlar ve kermesler gibi örneklerle desteklenerek, SMA hastalığına dikkat çekmeyi amaçlıyor. 

Duyarlı vatandaşların kampanyaya katılım göstermesi ve sosyal medyada paylaşımlar yaparak bilinç oluşturması bekleniyor.

Valilik Onaylı İBAN Bilgileri:

TL İBAN: TR03 0001 0013 7788 6551 1050 05

USD İBAN: TR73 0001 0013 7788 6551 1050 06

EURO İBAN: TR46 0001 0013 7788 6551 1050 07

Alıcı: Emin Dinç

Açıklama: Mehmet Akif Dinç

Faaliyet numarası 23-1162 olarak belirlenmiştir. Ayrıca, Avrupa’dan katkıda bulunmak isteyenler için özel bir İBAN sunulmuştur:

Avrupa İBAN:

İBAN: NL54 BUNQ 2101 2562 58

Alıcı: SMA KIDS

SWIFT/BIC Kodu: BUNQNL2A

 

Türkiye Genelinde Mehmet Akif İçin Stant Başında Görev Alacak Gönüllülere İhtiyaç Var

Mehmet Akif Dinç’in SMA hastalığıyla mücadelesinde destek olmak isteyen gönüllülere ihtiyaç var. 

Aile, tedavi sürecini tamamlayabilmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye genelinde stant başında durabilecek ve kumbara dağıtabilecek gönüllülere çağrıda bulunuyor.

Gönüllü Olmak İçin İletişim: https://taplink.cc/sma_mehmetakif

Aile, Mehmet Akif’in 6 aylık tedavi sürecinin son iki ayına girildiğini ve bu kritik dönemde tüm Türkiye’den destek beklediklerini belirtiyor. 

Kampanyaya destek olmak ve gönüllü olarak katkıda bulunmak isteyenlerin iletişim bilgileri https://taplink.cc/sma_mehmetakif üzerinden aile ile iletişime geçebilirler. 

Stand başında görev alarak ve kumbara dağıtarak Mehmet Akif’e umut olmak isteyen duyarlı gönüllülerin başvurularını bekleniyor.

#MehmetAkifDinç #SMAHastalığı #DestekOl #UmudaYolculuk #TedaviİçinDestek #StandGönüllüleri #BilinçOluştur #AfyonkarahisarValiliği #SMAKampanyası #Sağlık #ToplumsalSorumluluk #Gönüllülük #Duyarlılık #SosyalSorumluluk #KumbaraDağıtımı #HayatKurtar #AileyeDestek #TürkiyeGenelindeYardım #BağışKampanyası #SağlıklıGelecek #Dayanışma #SosyalMedya #Haber #Kampanya

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL