SonDakika

Söke’de İnsan Hakları Günü kutlandı

Söke’de İnsan Hakları Günü kutlandı Söke İlçe İnsan Hakları Kurulu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü çelenk sunumu ve basın açıklamasıyla kutladı. İlçe Kaymakamı Sayın Ali Akça başkanlığında çeşitli kurum..

Söke’de İnsan Hakları Günü kutlandı

Söke’de İnsan Hakları Günü kutlandı

Söke İlçe İnsan Hakları Kurulu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü çelenk sunumu ve basın açıklamasıyla kutladı. İlçe Kaymakamı Sayın Ali Akça başkanlığında çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcisi olan toplam 18 kişiden oluşan kurul, yıllık faaliyetleri hakkında değerlendirmede de bulundu.

Kurulun başkanlığında faaliyet gösteren dört ayrı komisyon, 2023 yılı içerisinde toplam 108 müracaatı değerlendirdi. Bu müracaatların 54’ü şikayet, 54’ü ise teşekkür mahiyetinde gerçekleşti. Başvuruların kaynakları arasında Hükümet Konağı, Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Devlet Hastanesi Poliklinik, Devlet Hastanesi Acil Servisi, Söke Meslek Yüksekokulu ve İçişleri Bakanlığı mail adresi bulunuyor.

Başvuruların dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti: Hükümet Konağı 1 Adet, Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 4 Adet, Devlet Hastanesi Poliklinik 41 Adet, Devlet Hastanesi Acil Servisi 60 Adet, Söke Meslek Yüksekokulu: 1 Adet, icisleri.gov.tr Mail Adresine: 1 Adet.

Yıl içinde faaliyetler kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü nezarethanesine iki kez ziyaret gerçekleştirildiği ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı ifade edildi.

Söke Belediye Başkan Vekili Reşit Ünal Kızılırmak da Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen kurulun çelenk sunum törenine katılarak; kurul üyelerini tebrik etti.

Söke’de İnsan Hakları Günü kutlandı Art’s MagazinSon Dakika

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL