Ekonomi

"Sondan kaçış yok": Pençe Kilit'te 5 terörist etkisiz

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda önemli bir gelişmeye imza attı.  Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, Türk Silahlı İnsansız Hava Aracı..

"Sondan kaçış yok": Pençe Kilit'te 5 terörist etkisiz

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda önemli bir gelişmeye imza attı. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, Türk Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) kullanılarak etkisiz hale getirildi.

Açıklamada, “Teröristler için kendilerini bekleyen sondan kaçış yok. Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, SİHA ile etkisiz hale getirildi.” ifadelerine yer verildi. 

Operasyonun terörle mücadeledeki kararlılık ve etkinliğini bir kez daha ortaya koyduğu belirtilirken, teröristlere yönelik gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla bölgedeki güvenlik durumunun iyileştirilmesine katkı sağlandığı vurgulandı.

#PençeKilitOperasyonu #PKK #TerörleMücadele #SİHA #MilliSavunma #Irak #Güvenlik #TürkOrdusu #EtkisizHaleGetirildi #Operasyon #Terör #PençeKilitBaşarıylaDevamEdiyor

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL