Ekonomi

TEKNOFEST 2024 Başvuru Süresi Uzatıldı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, dünyanın en prestijli teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.  Bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST 2024’e katılmak isteyen teknoloji tutkunları için başvuru süresi 29 Şubat..

TEKNOFEST 2024 Başvuru Süresi Uzatıldı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, dünyanın en prestijli teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST 2024’e katılmak isteyen teknoloji tutkunları için başvuru süresi 29 Şubat 2024 tarihine kadar uzatıldı.

TEKNOFEST, “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla yola çıkarak, gençleri millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda teşvik etmeyi hedefliyor. 

Bu kapsamda düzenlenen teknoloji yarışmalarına gösterilen yoğun ilgi ve talep üzerine başvuru süresi uzatıldı. Katılımcılara 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak.

TEKNOFEST 2024, geçmiş yıllara göre daha fazla kategoriye ev sahipliği yapacak. 

Toplamda 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenlenecek olan yarışmalar, Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları arasında yer alacak.

TEKNOFEST’e ilgi her geçen yıl artıyor. 2018 yılından bu yana 2 milyonun üzerinde başvuru yapıldı. 

İlkokul seviyesinden mezun seviyesine kadar gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmalara katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 29 Şubat olarak belirlendi.

Bu yıl da binlerce genç, hayallerini gerçekleştirmek için farklı kategorilerde düzenlenen TEKNOFEST teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunuyor. 

#TEKNOFEST #TeknolojiYarışmaları #Gençler #Inovasyon #Teknoloji #Eğitim #Festival

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL