Ekonomi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden PKK/KCK Hedeflerine Hava Harekâtı

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/KCK ve diğer terörist unsurların etkisiz hâle getirilmesi amacıyla Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Kandil bölgelerine saat 18.00’de hava harekâtı başlattı.  Bu harekât kapsamında, terör örgütü Bölücü Terör..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden PKK/KCK Hedeflerine Hava Harekâtı

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/KCK ve diğer terörist unsurların etkisiz hâle getirilmesi amacıyla Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Kandil bölgelerine saat 18.00’de hava harekâtı başlattı. 

Bu harekât kapsamında, terör örgütü Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanıldığı değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 12 hedef imha edildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, harekâtların azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak gerçekleştirildiği ve çok sayıda teröristin etkisiz hâle getirildiği vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, ülkenin ve milletin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Harekât sırasında, masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

#Irak #PKK #HavaHarekâtı #MilliSavunma #TerörleMücadele

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL