Ekonomi

Vali Yiğitbaşı: "Atatürk'ün Emaneti Türkiye Cumhuriyeti'ni Geleceğe Taşımak En Büyük Vazifemiz"

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde bir anma mesajı yayımladı.  Vali Yiğitbaşı, Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle..

Vali Yiğitbaşı: "Atatürk'ün Emaneti Türkiye Cumhuriyeti'ni Geleceğe Taşımak En Büyük Vazifemiz"

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde bir anma mesajı yayımladı. 

Vali Yiğitbaşı, Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anarak, onun yaşamını ve mücadelesini Türk Milleti’nin istiklal ve istikbaline adamasını büyük bir vazife olarak gördüklerini ifade etti.

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ahirete irtihal edişinin seneyi devriyesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk gençliğinin geleceğe taşınması görevini en büyük vazife olarak telakki ettiklerini belirten Vali Yiğitbaşı, 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kahraman silah arkadaşları ile birlikte milli varlığın bekasını temin ettiğini vurguladı.

Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiğini hatırlatan Vali Yiğitbaşı,

10 Kasım’ın sadece Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe taşıma inancını tazeledikleri bir gün olduğunu ifade etti.

Vali Yiğitbaşı, anlamlı gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitleri ve gazileri rahmet, minnet ve şükranla anarak, “Ruhları şâd olsun.” dedi.

#GaziMustafaKemalAtatürk #10Kasım #AfyonkarahisarValisi #AnmaMesajı #TürkiyeCumhuriyeti

source

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL